About Staff

This author has not yet filled in any details.
So far Staff has created 95 blog entries.

Fushata e Lodrave për fëmijët në nevojë – 2019

Në valën e të gjitha aktiviteteve të mbajtura në ambientet tona këtë muaj, u zhvillua edhe sezoni i 3-të i “Fushatës së Lodrave”, të cilën e konkretizuam ditën e Premte në një ambient të veçantë, duke i dhuruar lodra dhe buzëqeshje fëmijëve në këtë periudhë festash. Ndërsa më parë kemi dhuruar lodra dhe dhurata për [...]

By | 2019-12-23T11:27:21+01:00 23 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente të tjera, Vullnetar|0 Comments

Firmosja e marrëveshjes me RYCO (Regional Youth Cooperation Office)

Ditën e djeshme, Drejtoresha Ekzekutive e Fondacionit Drita Ivanaj, mori pjesë në ceremoninë firmosjes së marrëveshjes, organizuar nga RYCO, për njëzetë projektet fituese në të gjithë rajonin në kuadrin e thirrjes se Tretë për Projekt Propozime. RYCO është një institucion i pavaruar i themeluar nga qeveritë e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor me qëllim promovimin [...]

By | 2019-12-19T12:14:13+01:00 19 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente të tjera|0 Comments

Një prezantim historik dhe kulturor

Më 10 Dhjetor u zhvillua një tjetër prezantim i cilklit “Anglo-Amerikanët për ne shqiptarët”. Kësaj here ish ambasadori Mal Berisha prezantoi jetën dhe punën e “Herman Bernstein- mik i popullit shqiptar- ambasador i SHBA-ve në Mbretërinë Shqiptare, 1930-1933”. Edhe ky event pati një pjesëmarrje të gjerë dhe për më tepër prezantimi u ndërthur me recitim [...]

By | 2019-12-13T14:04:50+01:00 13 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente Historike, Publikimet, Trashëgimia Kulturore|0 Comments

Një tjetër aktivitet rinor

Konferenca Model United Nations Albania 2019  përmbylli aktivitetet e saj javën e kaluar ashtu sic kishim njoftuar këtu. Ishte kënaqësi për ne, këtu në Fondacionin Ivanaj të mirëprisnim më shumë se 75 pjesëmarrës për katër ditë, dhe t’i përcillnim me fytyra të lumtura dhe të qeshura në rrugëtimin për realizimin e ëndrrave të tyre. Pjesëmarrësit [...]

By | 2019-12-12T13:00:42+01:00 12 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente të tjera|0 Comments

Disa aktivitete të rëndësishme për situatën aktuale

Javën e kaluar, në hyrjen e zyrave të Fondacionit në Tiranë, ne kishim vënë kutinë për “Fushatën e Lodrave” që i mbledhim cdo fundviti për fëmijët e familjeve në nevojë, kur Nëna Natyrë vendosi të na godiste me një seri tërmetesh të cilët shkatërruan zonat veri- perëndimore të Shqipërisë dhe sollën humbje jetësh. Ndërkohë që [...]

By | 2019-12-03T13:38:32+01:00 2 Dhjetor, 2019|Blogu, Trashëgimia Kulturore, Vullnetar|0 Comments

Bashkë me shpresën!

Siç është bërë e ditur edhe nëpërmjet mediave tashmë, në orët e para të 26 nëntorit 2019, një tërmet me magnitudë 6.4 goditi pjesën qendrore-perëndimore të Shqipërisë dhe u ndje fuqishëm në Tiranë, qytetin portual të Durrësit dhe në Thumane. Ndërtesa të tëra u rrënuan në dy zonat e përmendura dhe përpjekjet e shpëtimit vazhdojnë. [...]

By | 2019-12-03T13:38:24+01:00 27 Nëntor, 2019|Blogu|0 Comments

Projekti “Shoku im polic” – Mbeshtetur nga Bashkia Tirane

Përshkrim i projektit    Fondacioni Ivanaj me mbështetjen e Bashkisë së Tiranës ka filluar zbatimin e projektit “Shoku im polic” i cili synon të ndërtojë një praktikë të mirë bashkëpunimi  ndërmjet prindërve, mësuesve dhe punonjësve të policisë për të përballuar me sukses çdo problematikë që lidhet me rendin publik, sigurinë rrugore dhe respektimin e të [...]

By | 2019-10-24T15:33:53+01:00 24 Tetor, 2019|Trajnime Edukative|0 Comments

Një Vjeshtë e ngarkuar me punë dhe ndjesi kënaqësie!

Siç kemi treguar në fillim të këtij muaji, aktivitetet e vjeshtës po rriten në numër dhe po marrin vrull! Sapo prezantojme një aktivitet te parashikuar në kalendarin tonë (që vendoset në faqen tonë të internetit dhe media të tjera sociale për njoftimin e pjesëmarrësve), aktivitete të organizuara nga grupe apo organizata të tjera përvijohen në [...]

By | 2019-10-21T14:43:47+01:00 21 Tetor, 2019|Blogu|0 Comments

AKTIVITETET E FUNDIT: TE TOKES dhe TE TJERA

Shtatori 2019 në Shqipëri do të mbahet mend për shumë kohë për mbylljen e sezonit të verës me mjaft zhurmë! Lëvizjet e forta sizmike që I tronditën dhe traumatizuan të gjithë për 2 ditë të plota, të cilat filluan më 21 shtator dhe vazhduan për dy dite me qindra të tjera të forta, u pasuan [...]

By | 2019-10-08T11:21:51+01:00 8 Tetor, 2019|Blogu, Trajnime Edukative|0 Comments
X